360° Video Ve Fotoğraf Çekimleri

Gözle görülebilir her türlü iç ve dış mekânın ve etkinliğin bilgisayar ve internet ortamında interaktif olarak yukarı ve aşağı ve sağa sola olmak üzere 360°'lik bir açı ile izlenmesini sağlayan bir uygulamadır.

360 Derece Sanal Tur Nedir?

Belirli bir işletme veya konumda, bir dizi panoramik görüntünün birleştirilmesiyle oluşturulmuş,

360 derecelik görüntü sağlayan ve o konumda gezinmenize imkan veren görüntü dizinine sanal tur denir. Sanal turlar, insanların fiziksel olarak belli bir konumda olmadan o alanı görüntüleyip alanı farklı açılardan görmesini sağlar. Örneğin Google Haritaların sokak görünümü modu 360 derecelik bir sanal tura örnektir. Yönlendirme butonlarıyla istediğiniz sokakta, caddede gezebilir ve daha yakından bakmak istediğiniz bir yeri yakınlaştırabilirsiniz.

360 Derece Sanal Tur Hangi Sektörlerde Kullanılabilir?

İhtiyaca göre değişmekle birlikte sanal turlar genelde mağazalar, turizm ve emlak sektöründeki işletmeler, restoranlar, eğitim kurumları, fabrikalar tarafından kullanılır.

Kullanımı her endüstride mümkün olmasına rağmen genelde alacakları hizmet/ürünü ya da gidecekleri yeri yakından görmek isteyen müşterilere odaklanan işletmeler tarafından daha çok tercih edilir.

360 Derece Sanal Tur İşletmeler İçin Neden Önemli?

Sanal turlar, görsel hizmet ya da ürün sunan her işletme için çevrimiçi trafiği ve dönüşümleri arttıracak bir öğedir.

Yerel SEO’yu Geliştirir

Belirli bir bölgede belirli bir işletme arayan bir kullanıcıyı düşündüğümüzde, internette arama yaptığında karşısına sanal tur yapan bir işletmenin çıkması kullanıcıyı o işletmeye yönlendirecektir. Sanal turlar özellikle mobil kullanıcıların görüntülemelerini arttırmakta yararlıdır. Genelde bir yer aramak istediklerinde Google Haritalara bakarlar ve nereyi ziyaret etmek istediklerine karar verirken sanal turdan yardım alırlar. İşletmenize dair Google’da bir sanal turun olması SEO’nuzu geliştirecek ve bölgedeki dönüşümleri arttırmanıza katkı sağlayacaktır.

Güvenilirliğinizi Arttırır

Zamandan ve Bütçeden Tasarruf Sağlar

Daha Fazla Satış Yapmanıza İmkân Tanır

Örneğin Google Haritaların sokak görünümüm modu 360 derecelik bir sanal tura örnektir. Yönlendirme butonlarıyla istediğiniz sokakta, caddede gezebilir ve daha yakından bakmak istediğiniz bir yeri yakınlaştırabilirsiniz.

Paylaş :